بافت مغزی معتادان به اینترنت تغییر می کند

اعتیاد به اینترنت یک اختلال بالینی است که نشانه بارز آن استفاده مداوم و غیر قابل کنترل از اینترنت است.

محققان چینی از سی و پنج زن و مرد چینی چهارده تا بیست و یک سال اسکن مغزی گرفتند. هفده نفر از آنان، بر اثر پاسخ مثبت به این سوال که "آیا شما مکررا به طور ناموفق تلاش کرده اید که استفاده از اینترنت را کنترل کنید، کاهش دهید یا متوقف کنید؟" و سوالهای مشابه آن، دارای "اختلال اعتیاد به اینترنت" تشخیص داده شدند.

اسکن های مغناطیسی از مغزهای این افراد تغییراتی در بافت سفید مغز - قسمتی که دارای اعصاب مغزی است - نسبت به بافت مغزی افراد غیر معتاد نشان می داد.

محققان تحت سرپرستی دکتر هائو لی، یکی از اعضای آکادمی علوم چین، گفته اند که اختلالات در اعصاب بخشهایی از مغز که در احساسات، تصمیم گیری و اراده دخیل هستند مشاهده می شد.

گانتر شومان، استاد روانپزشکی در موسسه روانپزشکی کالج کینگز (بخشی از دانشگاه لندن)، می گوید که مشاهدات مشابهی در معتادان به بازیهای ویدیویی نیز دیده شده است.

دکتر هنرییتا بودن-جونز، روانپزشک و استاد افتخاری امپریال کالج در لندن، می گوید که نتیجه تحقیقات انجام شده در چین بسیار مثمر ثمر بوده است.

او گفت که اکنون مشخص شده که اختلالات در بافت سفید مغز فقط به افراد معتاد به الکل و مواد مخدر یا روانگردان محدود نمی شود و در اعتیادهای "رفتاری" مثل اعتیاد به اینترنت نیز دیده می شود. یا این حال، به انجام مطالعات بیشتری برای کسب اطمینان کامل از نتیجه تحقیقات وجود دارد.

بازگشت

/ 5 نظر / 77 بازدید

hih lk معتادم ....!شما نه..هر انگی خواستی بزن.../تو که از خداته منو تو بدترین وضع ببینی...بذار به ارزوت برسی من بشم داداش[خنده]

علي

سلام: از وبلاگت ديدن كردم وبلاگ خوبي داري.شما هم از اين وبلاگ ديدن كن: http://world-of-game.persianblog.ir اگر دوست داري تبادل لينك كنيم منو با نام دنياي بازي لينك كن و بگو با چه اسمي لينكت كنم نظر يادتون نره موفق باشيد [گل]

ابیظلاذطظسییییییییییییییییییییییییییییییی

خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی گهییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید

ابیظلاذطظسییییییییییییییییییییییییییییییی

[تماس][خنده][ابرو][خنده][خنده][خنده][خنده][خنده][خنده][شیطان] اینو بدونین ه خیلی ان هستییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید